1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 35. Поняття про відокремлення. Розділові знаки при відокремлених членах речення

4. Прочитайте дієслова, утворіть від них дієприслівники. Складіть із ними речення на тему «Експерименти на уроках фізики».

Увімкнувши підігрівай, уважно стежимо за підігрітим розчином. Тягар, повернувши на іншу площину, повільно відпускаємо рухатись. Розкрутивши кульку, спостерігаємо за її рухом. У маятнику, запустивши його коливання, можна виміряти амплітуду. Зупиняємо процес, натиснувши на вимикач. Потягнувши за кінець спіралі, ми збільшуємо її довжину. Штовхнувши кульку, ми спричиняємо поступальний рух.

 

5. Прочитайте текст і випишіть із нього означення з означуваними словами (між виписаними конструкціями поставте крапку з комою).

Чорним орлом; єдиний музей; старовинне аптекарське обладнання; середньовічні аптекарі; стародавні кам’яні ступки; висушені лікарські рослини; аптекарське обладнання; аптекарських пресів; твердих препаратів; цілющих рослин; звичайними найсучаснішими ліками; залізне вино; тонізуючий напій.

 

6. Перепишіть текст, розставляючи розділові знаки. підкресліть відокремлені члени речення, виражені дієприкметниковими та дієприслівниковими зворотами.

Проїжджаючи по трасі Амстердам-Гаага, не можна не помітити величезну 35-метрову фігуру людини, зроблену зі сталі. Цей музей людського тіла названий «Corpus», який знаходиться в Нідерландах. Відвідувач спочатку потрапляє в коліно гіганта, а звідти вже продовжує шлях по всьому тілу, закінчуючи екскурсі в мозку. Музей, створений науковцями, показує людям, як працює організм, як відбуваються ті чи інші процеси всередині нашого тіла. Потрапивши до музею, ви дізнаєтеся багато цікавого: як працюють органи людського тіла, як утворюються еритроцити, як організм виділяє антитіла, борючись зі скалкою в тілі, що відбувається, коли людина чхнула, коли спить. Усі ці процеси змодельовано дуже точно, їх можна спостерігати на величезних моніторах. Музей оснащений останніми новинками в галузі візуальних і звукових ефектів.

 

7. Б. Складіть і запишіть три-чотири речення про враження героїв від музею та його експонатів, використовуючи відокремлені члени речення.

Розглядаючи різні експонати, відразу хочеться про щось запитати. Нам, ясна річ, навіть десятої частини не розповіли про всі експонати музею. Наші козаки, мабуть, були міцної статури, якщо мали такі шаблі.

 

⌂ Б. Розгляньте фрагменти відеоролика «Корисні підказки 2. Помузеймося?!». Сформулюйте й запишіть правила поведінки в музеї, використавши відокремлені члени речення.

У музеї, поза сумнівом, мають діяти обов’язкові правила. По-перше, цілковита тиша, без голосних розмов. По-друге, слід пам’ятати, що руками нічого не можна чіпати. По-третє, зі своїми думками та зауваженнями слід звертатися до працівників або адміністрації музею.

Повідомити про помилку