1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 36. Відокремлення узгоджених означень

2. На Міжнародному етнофестивалі «Країна мрій» у липні 2015 року було встановлено рекорд України: український рушник, найбільший у світі, підняли в небо на двох повітряних кулях. Загальна площа рушника, виготовленого студентами Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука, становила 750 квадратних метрів.

На розмальовування рушника було витрачено понад 12 відер фарби. Вишито рушник яскравими нитками — червоною й синьою.

3. Та я нічого не везу додому, лиш згорточок старого полотна і вишите моє життя на ньому. В нитці сонце золоте, пелюстки багряні, ласка мамина цвіте в тому вишиванні. Одягнімо вишиванку, друже, хай побачать українців світ молодих, відважних дужих у єднанні на сто тисяч літ. Українці мають багато традицій, пов’язаних із вишивкою. Основні функції вишитих рушників, сакральну й декоративну, розкрито в доповіді науковця. Вишита скляним намистом вбирає очі сестрина сорочка. Щасливий, я надягаю сорочку, вишиту дружиною, і йду з рідними святкувати День Незалежності.

4. Давно забуті, горнуться до мене. Гортаю білу грядку полотна, засіяну барвінком і любистком. Перегортаю білі рушники, що хліб вкривали і дитя в колисці, що старостів чекали на святки — розшиті маком, заквітчані, барвисті. Душа мого народу — рушники, барвінками і мальвами зігріта.

Повідомити про помилку