1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 37. Відокремлення неузгоджених означень

5. Спишіть текст і розставте розділові знаки. Поясніть написання виділених слів.

Усі герої «Шрека» — головні, епізодичні, з лапами й хвостами, в інопланетній подобі — розмовляють. Цікаво, що всі їхні репліки записані окремо. Актори, зайняті в цей час іншими зйомками, ніколи не збиралися разом для запису в студії, а слова їхніх партнерів вимовляв асистент. Кумедний, з хвостом кота, з хоботом слона Бім-Бом (з мультфільму «Думками навиворіт»), зроблений переважно з солодкої вати. Образ хом’яка Ріно, створений мультиплікаторами за подобою домашньої шиншили продюсера, підкорив серця глядачів мультфільму «Вольт». Голос співака Олега Скрипки, упевнений, зі специфічним тембром, ідеально підійшов для озвучення образу Карлсона у новій версії мультфільму «Малюк і Карлсон», знятого за мотивами повісті шведської письменниці Астрід Ліндгрен. Ми всі любимо героїв дитячих мультфільмів — чесних, справедливих, з важкими характерами й добрими серцями.

6. Прочитайте текст. Спишіть виділені речення, поширивши їх відокремленими означеннями (як узгодженими, так і неузгодженими).

У 2013 році з’явився перший державний тривимірний анімаційний фільм «Бабай» який зібрав героїв дитячих казок, неодноразово переказаних, і страшилок, часто переказуваних на дозвіллі. Автори мультфільму, захоплені ідеєю створення українського продукту, по-новому показали найстрашнішого монстра української дитини Бабая, міфічну птицю Алконоста, героїв казок Курку Рябу, Відьму, Чорта, Козу-Дерезу й інших персонажів.

7. Опишіть двома-трьома реченнями одного із зображених мультиплікаційних героїв, використавши відокремлені означення (як узгоджені, так і неузгоджені). Запишіть їх у робочий зошит.

Веселий і сумний, розумний і лінивий Шрек усе-таки запам’ятався своєю добротою. Шрек, часом лінивий і безкомпромісний, подає приклад великого терпіння й наполегливості.

⌂ А. Уставте пропущен розділові знаки.
Б. Підкресліть відокремлені означення.

У 2013 році анімаційна стрічка «Сонячний коровай» стала першим українським мультфільмом, адаптованим для незрячих дітей. Фільм озвучений народною артисткою України Олександрою Волконською за допомогою тифло-коментаря. Цей спосіб супроводу відеоряду, відмінного від субтитрів, було показано у Львові. Артистці, досвідченій, з чудовою дикцією, з грайливими інтонаціями, довелося так вибудувати текст, щоб його могли зрозуміти навіть ті діти, які ніколи нічого не бачили. Цікаво, що це третя реінкарнація казки — доброї, веселої, позитивної. Перший мультфільм був знятий у 1951 році, а другий — у 1981 році на кіностудії «Київнаукфільм».

Повідомити про помилку