1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 39. Відокремлення прикладок

2. Перепишіть текст, розставляючи розділові знаки.

Пейзажна алея в Києві — улюблене місце відпочинку киян — була прокладена на початку 1980-х років за проектом архітектора Авраама Мілецького. Вона — справжня окраса Верхнього міста, розташована на Старокиївській горі, звідки легко оглядається Поділ і Задніпров’я. У 2009 році на Пейзажній алеї було облаштоване казкове містечко для дитячих прогулянок: сквер із лавками і величезними котами. Пізніше з’явилося продовження чудового дитячого парку — майданчик «Аліса в Країні Див». У 2011 році в рамках проекту «KIEV FASHION PARK» на Пейзажній алеї відкрився перший парк сучасної скульптури й інсталяції — сімнадцять-арт-об’єктів, подарованих меценатами.

⌂ Перепишіть текст, уставляючи пропущені розділові знаки. Поясніть написання слів з орфограмами.

В Україні є безліч пам’ятників минулих епох, але немає будівлі символу сучасності. Концепцію такого проекту полі функціонального комплексу «Писанка» розробили українські архітектори Олександр Попов, Дмитро Васильєв, Антон Хильки та художник Кирило Проценко. Чому саме писанка? Бо писанка — це символ України, що ввібрав у себе тисячолітні історичні традиції.

Уся зовнішня оболонка 44-поверхового комплексу — це гігантський світ-лодіодний екран, що складається з 33 000 пікселів — світильників червоного, зеленого й синього кольорів. Комплекс запропоновано розмістити на Південному мисі Рибальського півострова. Будівлю — символ сучасності — буде добре видно як з правого, так і з лівого берега Дніпра.

Повідомити про помилку