1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 40. Відокремлення прикладок

2. У канадському містечку Вегревілль, населеному переважно етнічними українцями, ви можете побачити найбільше у світі великоднє яйце-скульптуру завдовжки 8 метрів, а завширшки — 5. Цей пам’ятник-писанку вагою майже 2270 кг було виготовлено з уламків літаків. Його виготовили на згадку про українців, перших емігрантів, які приїхали до Канади. Установлена, які гігантський флюгер, писанка повертається за вітром, її видно на відстані багатьох кілометрів.

4. 2010 року в Софійському соборі з'явилося унікальне панно «Пресвята Богородиця», складене з 15 тисяч розфарбованих уручну писанок. Оксана Мась — талановита одеська художниця — працювала над цією дивовижною мозаїкою майже рік. Писанки для роботи розмальовували люди по всій Україні: професійні художники та друзі, діти й черниці. Мозаїчне панно «Погляд у вічність» вагою 2,5 т зображує очі образу Діви Марії, воно створене за мотивами однієї із старовинних українських ікон епохи бароко.

5.

Христос воскрес!

Співає жайворон з небес:
«Христос воскрес! Христос воскрес!»
У небо дзвін гуде з села:
«Христос воскрес! Йому хвала!»
В проміннях сонячна блакить:
«Христос воскрес! Його хваліть!»
Журчить струмок — весняний дзвін:
«Воскрес Христос — Господній Син!»
Радіють діти у вінках:
«Христос воскрес на небесах!»
І вся земля, мов той вінок,
З чудесних трав, дітей, квіток...
І в серці радість через край:
Воскресли поле, річка, гай,
І лине пісня до небес:
«Христос воскрес! Христос воскрес!»

6. А, Б. Писанку, символ життя і сонця, розмальовувати нескладно, але дуже цікаво. Насамперед потурбуйтеся про писачок, виготовлений власноруч. Далі, підготувавши різні ємності, розводите різноколірні фарби. На столі, звичайно, повинна бути запалена свічка та підігрітий віск, можна використати парафін. Під рукою, як годиться, шмат полотна, щоб витирати зайвий віск. Олівцем легенько слід зробити візерунок на яйці, тримаючи його двома пальцями. А далі, як відомо, вже розтопленим воском замальовуєте необхідні візерунки, щоб по черзі занурювати яйця в різну фарбу.

7. А. Чи є щось на світі красивіше за великодній світанок, святий день на землі! І чує земля, наша годувальниця, цю християнську радість та й пишається у весняному розвої разом із людьми. Вийнято із скринь і шаф найкращий у господі одяг, вишиванки й плахточки, а для нас він таки найкращий у світі. Урочиста процесія, на чолі з батьками, виходить із церкви. А з неба — нараз так буває на Великдень — скрапне теплий дощик і засвітить веселка, природне яскраве коромисло, як Божий заповіт любові.

ДЗ На Запоріжжі в переддень Великодня 2007 року в північно-східній частині острова Хортиця відбулося урочисте відкриття півтораметрової гранітної скульптури писанки. Пам’ятник у формі яйця встановлено на місці відкритого на острові святилища. Унікальний пам’ятник виготовлено з матеріалу, який було доставлено з Янцевського кар’єру. Скульптуру розписав художник Леонід Микитин традиційним українським писанковим орнаментом.

Повідомити про помилку