1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 42. Відокремлення обставин

2. Зібравшись у молодої напередодні весілля, дівчата співають ритуальних пісень. Подружки виконують пісні, виплітаючи весільні вінки. Приступаючи до плетення вінка для молодої, дружки хором випрошують благословення. У наш час іноді дівчата, беручи шлюб, нехтують традиційний український вінок, одягаючи на голову шматок прозорої тканини! Багато весільних обрядів виконують співаючи. Уплітаючи у вінок барвінок, дівчата сподівалися на вічне кохання. Виконуючи роль оберега, вінок був ще й прикрасою.

3. Підготувавши придане, у родині засватаної дівчини прибирали в хаті та садибі, готували їжу — до двадцяти страв. Особливим обрядом було випікання весільного короваю. Спеціально для цього запрошували коровайниць, молодих, щасливих у заміжжі жінок (від трьох до семи). А вже ввечері, напередодні весілля, наречена прощалася з дівоцтвом, разом із подругами співаючи пісень про дівочу молодість про майбутню розлуку з батьками та про щасливе життя після весілля.

6. Весілля, цей незвичайно красивий і духовно піднесений ритуал, зазвичай відбувалося в неділю. Нині з цієї традиції роблять цілу виставу, сповнену величі й краси.

ДЗ Майже всі наречені, підходячи до вівтаря, усміхаються у той час як женихи, навпаки, зберігають серйозний вигляд. У Кенії жених хотів відчути себе в жіночій «шкурі», носячи цілий місяць жіноче взуття, одяг та аксесуари. Раніше в Європі батьки нареченої, приготувавши пироги, складали їх у посудину й викидали з вікон свого будинку. Якщо посудина розбивалась на безліч уламків, вважалося, що шлюб буде довгим і щасливим. Найдешевше у світі весілля святкували в індійському племені нандхарі, витративши на все трохи більше однієї рупії. На півночі Англії готували весільні коржі й обкидали ними молоду, поділивши їх на кілька рівних частин. Уважалося, що, з’ївши шматочок такого коржа, незаміжня гостя вві сні зможе побачити майбутнього жениха. У Великій Британії для нареченої вважається великим успіхом у день весілля поцілувати сажотруса, тому що він відганяє злих духів, приваблюючи удачу.

Повідомити про помилку