1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 45. Відокремлення додатків

2. Перепишіть речення та виконайте завдання.

1. Наші сучасники, на відміну від далеких пращурів, не вірять у мавок.
2. Мавки, окрім добрих справ, робили й прикрощі.
3. Мавки приваблюють хлопців різними способами, зокрема співом.
4. На відміну від звичайних дівчат, у мавок волосся зеленого кольору.
5. Іноді мавки, замість господарів, доглядають худобу на полонині.

3. Перепишіть текст і виконайте завдання.

Вовкулака — популярний персонаж українського фольклору, належить до незвичайних, напівфантастичних істот. Поширені версії про вроджених і зачарованих або обернених. Уродженим вовкулаком можна стати, народившись під певною планетою. Зачарованими вовкулаками стають люди, яких обертають на вовків чаклуни та відьми. За вказівкою відьми, перекинувшись тричі через увіткнутий у землю ніж, людина могла залишатися у вовчому образі кілька років. На відміну від зачарованих вовкулаків, уроджені живуть у сім’ях як звичайні люди, лише в певний час, найчастіше вночі, перетворюючись на вовків, об’єднуються з вовчими зграями. Наперекір відьомським чарам, можна повернути вовкулаці людську подобу, перевівши через хомут чи розірвавши шнурок на шиї.

5. Пригадайте зображених на ілюстрації героїв українських міфів. Складіть речення, використовуючи відокремлені додатки з прийменниками крім, замість, за винятком, на відміну від.

Крім легенд про лісовиків, є безліч розповідей про русалок. У русалок, замість волосся, є тонкі й зелені водорості. Русалки полюбляють місячної ночі водити танок, за винятком тих ночей, коли місяця не видно. На відміну від мавок, русалки не допомагають людям.

Повідомити про помилку