1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 45. Відокремлення додатків

2. Наші сучасники, на відміну від далеких пращурів, не вірять у мавок. Мавки, окрім добрих справ, робили й прикрощі. Мавки приваблюють хлопців різними способами, зокрема співом. На відміну від звичайних дівчат, у мавок волосся зеленого кольору. Іноді мавки, замість господарів, доглядають худобу на полонині.

3. Вовкулака — популярний персонаж українського фольклору, належить до незвичайних, напівфантастичних істот. Поширені версії про вроджених і зачарованих або обернених. Уродженим вовкулаком можна стати, народившись під певною планетою. Зачарованими вовкулаками стають люди, яких обертають на вовків чаклуни та відьми. За вказівкою відьми, перекинувшись тричі через увіткнутий у землю ніж, людина могла залишатися у вовчому образі кілька років. На відміну від зачарованих вовкулаків, уроджені живуть у сім’ях як звичайні люди, лише в певний час, найчастіше вночі, перетворюючись на вовків, об’єднуються з вовчими зграями. Наперекір відьомським чарам, можна повернути вовкулаці людську подобу, перевівши через хомут чи розірвавши шнурок на шиї.

5. Крім легенд про лісовиків, є безліч розповідей про русалок. У русалок, замість волосся, є тонкі й зелені водорості. Русалки полюбляють місячної ночі водити танок, за винятком тих ночей, коли місяця не видно. На відміну від мавок, русалки не допомагають людям.

Повідомити про помилку