1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 46. Уточнювальні члени речення

2. Крапчасий ховрах трапляється на сході України — в Харківській і Луганській областях. Рись дуже довго, інколи більше доби, може без жодного руху лежати в засідці, де її дуже важко помітити, вона ж, навпаки, бачить усе. Слово миша утворено од стародавнього індоєвропейського слова муш, тобто злодій. Як показали експерименти, ці гризуни найбільше люблять не сир, а солодку їжу, наприклад, цукор і фрукти. Бурий ведмідь, найбільший із наземних хижаків України, живе в Карпатах, зокрема в Горганах. У Франці, в околицях села План-де-ла-Тур, дуже розмножилися зелені коники, а місцеві кури із задоволенням їх клювали, через деякий час жителі села були приголомшені: кури почали нести яйця із зеленими жовтками.

4. Дівчинонько горда,
Глянь, як промінь ластиться,
Вже останню кригу понесла вода, —
Прилетіла ластівка
Голубою ласкою
До моєї хати, до свого гнізда.

Не лишай так скоро
Мого двору, ластівко,
Ти, холодний вітре, не тривож села,—
Дай упитись ласкою,
Дай нажитись казкою,
Та не дай зазнати літа без тепла.

ДЗ Їжак — маленький, сірий, колючий... Хто ж його не знає? Так от, судячи з кількості безглуздих вигадок, про його спосіб життя ніхто не знає. Повсюди з книжки в книжку, з листівки на плакат переходить образ їжачка з рум’яним яблуком на спині. Хто це бачив? Ніхто не бачив, але всі впевнені, що яблука й гриби їжачок запасає собі на зиму. А взимку довгими вечорами гризе в нірці промерзлі яблука, сухі гриби й чекає не дочекається весни...

Відкриємо страшну таємницю: їжакам не потрібні запаси їжі. Тваринки сплять солодким сном кілька місяців із листопада по квітень. А вві сні витрачають потихеньку підшкірний жир, накопичений аж ніяк не на яблуках. Адже їжак — тварина комахоїдна. Рослинну їжу — варену картоплю, рис, груші, сливи, горіхи, насіннячко й ті ж горезвісні яблука — їдять тільки ті їжаки, яких утримують у неволі. Так то ж неволя! У природному середовищі раціон їжаків зовсім не вегетаріанський: жуки, черв’яки, равлики. Іноді він може урізноманітнити своє меню жабами, ящірками, пташиними яйцями.

Повідомити про помилку