1. ДЗ
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 49. Синтаксис простого речення (повторення)

2. Перепишіть текст і виконайте завдання.

Якою була єгипетська школа давніх часів? (питальне) Уявіть двір при храмі бога Амона (Ра) — головного єгипетського божества, (спонукальне) У тіні сидять дванадцятирічні хлопчаки, перед ними — учитель (розповідне). На ньому білий набедреник, голова в знак чистоти гладко виголена, на грудях підвіска, що зображає павіана, (розповідне) Ця мавпа вважалася священною твариною бога Тота, який був покровителем знань, магії та медицини, (розповідне) Біля ніг учителя лежить неодмінний атрибут навчання — трьоххвостий батіг (розповідне). Учні сидять на плетених циновках, у кожного плетена сумка, у якій дощечка із заглибленнями для чорної та червоної фарби, пенал із китицями, посудина для води й глиняні таблички для письма (на папірусі дозволялося писати тільки старшокласникам) (розповідне). Учитель диктує, а учні пишуть на своїх табличках, (розповідне)

 

3. Перепишіть речення та виконайте завдання.

1. Перші світські навчальні заклади стали з’являтися в одинадцятому столітті, а ще через два століття в Європі найбільші єпископські та світські школи починають перетворюватися в університети.

2. Після прийняття християнства в Київській Русі князь Володимир наказав віддавати «на книжкове навчання» дітей «кращих людей».

3. Ярослав Мудрийзасновник школи в Новгороді для трьохсот дітей старост і духовних осіб.

4. Найдавнішою визначною пам’яткою педагогічної літератури вважається «Повчання Володимира Мономаха своїм дітям» (1117), у якому автор учить своїх дітей бути розумними правителями, захищати інтереси Русі, самим учитися та поширювати освіту.

5. Найдавнішим офіційним документом педагогічної думки в Україні є «Порядок шкільний» 1586 року.

6. При Андріївському монастирі в Києві онука Ярослава Мудрого Анна Всеволодівна відкрила школу, де вчили не лише хлопців, а й дівчат. У школі, крім грамоти, дівчата навчалися співу, шиття, іншого рукоділля, що для середньовічної Європи було новизною.

Повідомити про помилку