1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 6. Словосполучення

2. Випишіть словосполучення у дві колонки: у першу — у яких слова пов’язані й за змістом, і граматично, у другу — тільки за змістом.

Вода з криниці, кручі Дніпра, поема про море, океан мрій, дощова вода. Глибоко пірнати, бажання пити, щедро зволожувати, добре орошений.

3. Випишіть словосполучення у дві колонки: у першу — у яких слова пов’язані й за змістом, і граматично, у другу — тільки за змістом.

Море переплисти, не вичерпаєш води, камінь пробиває, болото хвалить, береги ламає, борщу не звариш, вивели його, решетом не носять, не виливай воду.

4. Прочитайте сполуки слів. Виберіть із них лише ті, які не є словосполученнями. Складіть і запишіть по одному реченню з вибраними сполуками.

Скільки можна товкти воду в ступі, адже набридло слухати одне й те ж після того випадку, коли Максим опікся гарячою водою, він тепер і на холодну воду дме. Ми з подружкою найкращі друзі, нас і водою не розлити.

5. Прочитайте текст. Випишіть по одному прикладу сполук слів, які не є словосполученнями. Вибираючи їх, орієнтуйтеся на п’ять пунктів, що вміщені в теорії на с. 21. Перекладіть назву згаданого в тексті журналу.

Вони мають; вода, суп, борщ, і чай, і компот; щодо споживання; більш уважно.

Повідомити про помилку