1. Домашні завдання
  2. 8 клас
  3. Українська мова
  4. Авраменко 2021 рік

§ 8. Речення

2. Перепишіть речення та підкресліть граматичні основи. Назвіть вид кожного речення за складом граматичної основи.

1. Старі фотографії на стіл розклади, дитячі історії смішні розкажи, і справжнім друзям, не забудь, подзвони.

2. А до берега тихо хвилі несуть поранені душі живих кораблів.

3. Лікує час, але не повертає дні в календарі на стіні.

4. За гроші не купити тільки час.

5. Відповів мені мудрий Бог вічним небом і золотом зірок.

6. Притулися тихенько й обійми мене ніжно.

3. Перепишіть речення, поширивши їх другорядними членами.

1. На всю потужність звучить популярний римейк.

2. Глянцевий постер несподівано здивував простотою і виразністю.

3. У студії неквапом розповідає кліпмейкер про сучасні досягнення у світі музики.

4. Техномузика багатьох вражає і тематикою, і якістю виконання.

5. Популярне ретро-шоу триває вже кілька годин поспіль.

4. Перебудуйте речення з виділеними словами, щоб у них був непрямий порядок слів. Мета — наголосити на виділених словах. Запишіть текст.

У шоці всі можуть бути від мого дитинства. Пам’ятаю два ящики мандаринів від тітки з Києва. Керувати величезним лісовозом у шість років дозволив мій дядько Славко. Щоправда, я сидів у нього на колінах і крутив кермо. Страшно було, але крутив його.

6. А. Випишіть прості речення та підкресліть граматичні основи.

Зовнішність і вік учасників мають вторинне значення (двоскл., пошир., неокл., розпов.). А як же проводиться конкурсний відбір? (двоскл., пошир., неокл., пит.) На першому доефірному етапі найкращі голоси шукають по всій країні (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Цікаво, що шоу «Голос країни» знаходить не тільки таланти, а й єднає своїх учасників у родини (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Її назвали Ніною, на честь бабусі — народної артистки України Ніни Матвієнко (односкл., пошир., неокл., розпов.). Можливо, ваш талант ще не оцінили? (односкл., пошир., неокл., пит.) Тоді спробуйте свої сили! (односкл., пошир., окл., спонук.)

7. Напишіть про свого улюбленого співака (співачку) або музичний гурт, чим вони вам подобаються. Використайте розповідне, питальне й спонукальне речення (три–п’ять речень)

Популярних сучасних співаків багато. Та все ж таки, хто на першому місці? Звичайно, Святослав Вакарчук! Популярність гурту «Океан Ельзи» незаперечна, бо його знають не тільки в Україні, а й за її межами. Репертуар колективу дуже різноманітний, однак переважає українська пісня. Хочете отримати драйв? Підіть на концерт «Океану Ельзи», коли вони будуть співати на стадіоні. Цей гурт на чолі із Святославом для популяризації української мови і культури зробив набагато більше, ніж усі постанови, закони і розпорядження щодо функціонування української мови.

⌂ Б. Випишіть прості речення. Підкресліть підмети й присудки. Визначте й запишіть вид кожного речення за зразком вправи 6.

За короткий період український гурт Onuka став надяскравим явищем у музичному житті країни (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Солістка гурту Ната Жижченко називає свої твори «симбіозом української електронної музики з українським етнокорінням» (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Примусити звучати в електронній музиці можна все, що завгодно (односкл., пошир., неокл., розпов.). Головнепідхід (двоскл., непошир., неокл., розпов.). Щоправда, деякі народні інструменти в акустичному плані важко повноцінно відтворити на живих концертах (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Бандура — узагалі чутливий інструмент (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Не кожен простір його сприймає (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Наступного дня приходить наш бандурист із бандурою й кабелем для підключення (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Таким чином у нас грають і цимбали, і всі народні інструменти, підлаштовані під сучасне обладнання (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Ви з нею нерозлучні, як Лукаш з «Лісової пісні» Лесі Українки (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Пам’ятаєте свою першу сопілку? (односкл., пошир., неокл., пит.) Моя перша сопілочка шестидіркова (односкл., пошир., неокл., розпов.). Її тональність можна було змінювати на півтону, розкручувати, закручувати (односкл., пошир., неокл., розпов.). На ній я вперше зіграла в чотири рочки (двоскл., пошир., неокл., розпов.). Він створював ці інструменти, налаштовував їх під мій об’єм легень, під мої маленькі пальці... (двоскл., пошир., неокл., розпов.)

В. Доберіть заголовок, вибравши фразу з інтерв’ю.

Симбіоз української електронної музики з українським етнокорінням.

Повідомити про помилку