Вправа 242

Складіть і запишіть висловлення (6–8 речень) на тему «Земля не вибачає байдужості», використавши однорідні та неоднорідні означення, а також спонукальне речення.

Для кожної людини слово «батьківщина» викликає різні почуття, але з часом кожен починає розуміти нерозривну єдність з рідною землею, на якій жили наші прадіди, на якій ми навчилися ходити і на якій будуть жити наші діти. З давніх-давен предки боронили рідну землю, берегли її, як найцінніший скарб. Рідна земля завжди була багатством, нею пишалися, її берегли.

На жаль, у наш час гостро постає екологічна проблема. Причиною цього стало намагання людини стати господарем природи, бажання повністю підкорити її, керувати її багатствами. Люди необдумано експлуатують природу, і вона не відповідає їм взаємністю. На жаль, знищуються ліси, забруднюється повітря, земля не встигає переробляти купу сміття, яку залишає людина по собі. А все це може призвести до екологічної катастрофи. Нам треба пам’ятати, що земля — наш спільний дім, за який відповідає кожен з нас.