1. Домашні завдання
  2. 9 клас
  3. ДПА-2018
  4. Біологія. Барна (підсумкові контрольні роботи)

Частина IV. Завдання 8

Які органи в людському організмі не можна, на вашу думку, замінити на штучні й чому?

До органів людського організму, які не можна замінити на штучні потрібно віднести головний і спинний мозок, печінку, важливі органи внутрішньої секреції — це за межами можливого, виходячи зі стану сучасної науки та її технічних можливостей.

У той же час американські вчені зробили прорив у регенеративній медицині, створивши штучну 3D-нирку. Нове відкриття може позбавити від необхідності використовувати донорські органи в майбутньому.

У ході досліджень експерти з Центру регенеративної медицини Каліфорнії розробили новий метод створення нирки. За допомогою спеціального сканера моделюється 3D-зображення нирки пацієнта, яку необхідно замінити. Потім з хворої нирки береться зразок тканин, розміром менше поштової марки. Далі йде комп’ютеризований процес створення нового органу. Отриманий образ завантажують у тривимірний принтер. Туди ж поміщають невеликий зразок тканини органу.

Запущений пристрій пошарово відтворює структуру заданого органу, створюючи практично точну його копію, включаючи судини. Даний процес займає від шести до семи годин.

Повідомити про помилку