1. Домашні завдання
  2. 9 клас
  3. Українська мова
  4. Заболотний 2017 рік

Вправа 21

СИТУАЦІЯ А. До вашого класу прийшов новий учень, який проживав у іншій країні. Розкажіть йому стисло про Україну; висловте своє зацікавлення особливостями країни, з якої він прибув.

Привіт, друже! Радо вітаю тебе в нашому класі! Україна — моя Батьківщина: тут народилися мої батьки і я. Нашу мову називають солов’їною, напевно, за її надзвичайну милозвучність і співучість. На свята в нас одягають вишиванки. А чим особлива та країна, звідки ти приїхав до нас? Розкажи, будь ласка. Як звучатиме твоєю мовою «Привіт»?

СИТУАЦІЯ Б. Ви перебуваєте в кімнаті з товаришем. Він переглядає фільм по телевізору. На іншому каналі незабаром почнеться передача, яку ви самі бажаєте подивитися. Умовте приятеля надати вам змогу переглянути передачу:
• повідомте, що ви бажаєте дивитися саме ту передачу, та поясніть чому;
• висловіть незгоду щодо його бажання дивитися іншу передачу;
• запропонуйте прийнятне рішення, яке влаштує вас обох.

О, друже, дивишся кіно? Цікаве? Знаєш, що його можна легко знайти в інтернеті і в будь-який момент переглянути, та ще й без реклами? Розумієш, зараз на іншому каналі почнеться трансляція футболу. Може, переглянемо разом, а потім додивимося разом цей фільм? Футбол у повторі дивитися вже не так цікаво, згоден?

Повідомити про помилку